درباره میشل اوبامامیشل اوباما

میشل لاوون رابینسون اوباما با در سال 1964 در کلان شهر شیکاگو به دنیا آمد. او ملیت آفریقایی-آمریکایی دارد که در دو ریاست جمهوری باراک اوباما (هشت سال)، سمت بانوی اول آمریکا را داشت. از تحصیلات او میتوان به وکالت و نویسندگی اشاره کرد که از دانشگاه پرینستون و هاروارد مدرک حقوق خود را گرفته است. میشل در سن 28 سالگی با باراک اوباما ازدواج کرد و حاصل این ازدواج دو دختر به نام‌های مالیا ان و ساشا است که برای به دنیا آوردن فرزند دومش با مشکلاتی رو به رو بود و نهایتاً مجبور به استفاده از روش لقاح مصنوعی شد که همین مسئله در کتاب شدن نیز آمده است.

از موضوعات مهم برای میشل میتوان به محیط زیست اشاره کرد. حفظ محیط زیست و توجه به وضعیت گرم شدن کره زمین و دیگر مسائل مربوط به آن از دغدغه‌ های اصلی میشل اوباماست. او در دوران زندگی‌ اش در کاخ سفید باغچه‌ ای از سبزیجات داشت که تمام سبزیجاتی که برای خوراک خود نیاز داشتند از آنجا تهیه می‌شد. یکی دیگر از علاقه‌ مندی‌ های جالب او زنبورداری است که این کار را نیز در کاخ سفید انجام می‌داد.

در جریان تبلیغات انتخاباتی سال های 2007 و 2008 سخنرانی‌ های بسیار تاثیرگذاری در طرفداری از باراک اوباما داشت که نشان دهنده تسلط او بر اصول سخنرانی است و همین نکته باعث شد در بسیاری از کنوانسین‌ های ملی دموکرات‌ ها، جلسات مربوط به حقوق بشر و محیط زیست سخنرانی داشته باشد.

میشل به عنوان بانوی اول آمریکا یک الگوی متفاوت از زندگی به زنان معرفی کرده است. او با استفاده از محبوبیت مثال‌ زدنی‌ اش توانسته تأثیر زیادی بر خودباوری دختران نوجوان بگذارد. همچنین از او به عنوان یکی از مهمترین حامیان فقرا یاد می‌شود. مسائلی چون آگاهی رسانی، تحصیلات، انجام فعالیت‌ های جسمانی،‌ تغذیه سالم، کارگروهی و توجه به کودکان از مجموعه مسائلی است که بارها در کتاب شدن به آنها اشاره کرده است. فعالیت‌ های بشردوستانه و حمایتی او باعث شد بیش از پیش نزد مردم آمریکا و حتی مردم دیگر نقاط جهان محبوب باشد و همین محبوبیت بر محبوبیت و فروش بسیار چشمگیر کتابش نیز تأثیر داشت.

درباره کتاب شدن‌‫ میشل اوبامامیشل اوباما

کتاب شدن میشل اوباما، داستان فراز و نشیب‌ های زندگی مرد و زنی است که تمام زندگی خود را جنگیدند و پله‌ های ترقی را یکی پس از دیگری بالا رفتند… در سراسر دنیا، مخاطبین بسیاری منتظر انتشار این کتاب بوده‌ اند و این به میشل اوباما قدرتی دوچندان بخشیده بود که زمان انتشار را جلوتر بیندازد. او «شدن» را «تجربه‌ ای عمیقاً شخصی» توصیف کرده است و گفته است دلش میخواهد این کتاب پیش‌ درآمد مناسبی برای کسانی باشد که میخواهند به کسی تبدیل شوند که دوست دارند باشند. همچنین، میشل دربارۀ نوشتن کتابش می‌گوید: «شدن» دربارۀ ریشه‌ های من است؛ من به عنوان دختری از خطۀ جنوب، که توانستم صدایم را پیدا کنم، قدرتمند شوم و به دیگران قدرت دهم تا ریشه‌ هایشان را بیابند، صدایشان را پیدا کنند و به چیزی تبدیل شوند که فکر میکنند لیاقتش را دارند. میشل اوباما از دوران کودکی تا ماجرای آشنایی با باراک اوباما که قبل از ازدواجشان مشاور حقوقی شرکتی در شیکاگو بود. تا سختی‌ ها و مشکلات برای به دنیا آوردن فرزندانش، از سقط جنین تا لقاح مصنوعی سخن گفته است. در بخشی از کتاب در این مورد نوشته است: زمانی که سقط جنین انجام دادم، احساس کردم گم شده‌ ام و تنها هستم. احساسی که داشتم مانند یک انسان شکست‌ خورده بود اما درمان‌ های باروری به من اجازه داد که دخترانم مالیا و ساشا را به دنیا آورم.