سایمون سینکزندگینامه سایمون سینک

سایمون سینک (Simon Sinek)، جوان خودآموخته و موفق بریتانیایی ـ آمریکایی، در سال 1973 در لندن متولد شد و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته‌ ی حقوق در دانشگاه لندن سیتی و رشته‌ ی انسان‌ شناسی فرهنگی در دانشگاه برندایس به اتمام رساند، اما هرگز در این رشته‌ ها فعالیت نکرد. او مدتی با آژانس‌ های تبلیغاتی مختلف همکاری کرد و در نهایت و پس از کسب تجارب کافی در این زمینه، مسیر خود را جدا کرد و به راه‌ اندازی کسب‌ و کار خودش روی آورد. سایمون سینک که تا پیش از این هیچ تجربه‌ ای در نویسندگی نداشت، تصمیم گرفت تجربیات خود در زمینه‌ ی همکاری با این آژانس‌ ها و همچنین مشاهداتش از نحوه‌ی مدیریت این سازمان‌ ها را در قالب کتابی دربیاورد. از این رو کتاب «با یک چرا شروع کن» را در سال 2009 نوشت که منجر به تحول مسیر شغلی او و توجه رهبران و سازمان‌ های بسیاری به دیدگاه‌ های نوآورانه‌ اش در ارتباط با مدیریت و رهبری گردید. پس از این اقبال چشمگیر بود که سایمون سینک به نوشتن آثار دیگری در این زمینه و همچنین ارائه‌ ی سخنرانی‌ های انگیزشی، ایده‌ پردازی به مدیران و سازمان‌ ها، و تأسیس شرکتی برای آموزش به آنان روی آورد تا از این طریق بتواند شیوه‌ ی صحیح الهام‌ بخش بودن را به این مدیران و کارکنان آنان آموزش دهد. سایمون سینک در حال حاضر در وبلاگ شخصی‌ اش و همچنین نشریات معتبر متعددی مثل نیویورک تایمز، واشنگتن پست، وال‌ استریت ژورنال و… مقالات نوآورانه و خلاقانه‌ ای در زمینه‌ ی مدیریت و رهبری مینویسد و عضو یکی از برجسته‌ ترین اتاق فکرهای جهان در شرکت RAND ‌است.

بهترین کتاب‌ های سایمون سینک

کتاب با چرا شروع کن (Start with Why): این کتاب که در فهرست پرفروشترین کتاب‌ های نیویورک تایمز قرار گرفته است، به تفاوت میان رهبران عادی و الهام‌ بخش میپردازد و با بیان ویژگی‌ های شخصیتی هریک از آنان، مسیر صحیح تأثیرگذاری و الهام‌بخشی را به مدیران کسب‌ و کارهای خرد و کلان می‌ آموزد و از دلایل موفقیت مدیران برجسته‌ ای چون استیو جابز سخن میگوید.

کتاب رهبران آخر غذا میخورند (Leaders Eat Last): این کتاب که در ادامه‌ ی کتاب موفق قبلی سایمون سینک نوشته شده، در سال 2014 نامزد دریافت جایزه‌ ی بهترین کتاب در بخش تجاری گردیده است. سایمون در این اثر موفق و تأثیرگذار، سراغ یکی از نیازهای بدوی و در عین حال اساسی انسان، یعنی امنیت، رفته و آن را با علم مدیریت گره زده است و آن را یکی از دلایل مهم پیشرفت انسان از آغاز خلقتش تاکنون دانسته است. او در این کتاب یکی از وظایف اصلی رهبران در مدیریت سازمانشان را تأمین همین نیاز به امنیت برای کارکنان بر می شمرد.

کتاب بازی بی نهایت (The Infinite Game): سینک در این اثر به دنبال پاسخی برای این پرسش است که آیا اصلاً چیزی به اسم برنده شدن در دنیای پررقابت کسب‌ و کار امروزی وجود دارد. او در این کتاب به مدیران و رهبران یادآوری میکند چطور در بازی قدرتی که هرگز خط پایانی ندارد، همواره رو به پیشرفت باشند و خودشان و سازمانشان را به شکلی صحیح و ماندگار در این بازی بی‌ نهایت نگه دارند.